Fizioterapija

Fizioterapeita darbības lauks ir plašs. Gan praktiskā darba pieredze, gan pētījumi ir apstiprinājuši, ka fizioterapijas metodes var veiksmīgi izmantot dažādu saslimšanu un traumu ārstēšanas un rehabilitācijas procesā. Fizioterapijas metodes efektīvi spēj novērst vai mazināt tādas problēmas kā: kustību traucējumi, sāpes, tūska, samazināta slodzes izturība un citas.

Fizioterapeits var palīdzēt:

  • pie dažādām kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanām: piemēram, locītavu artrozes, reimatoidais poliartrīts, dažāds mugurkaulāja saslimšanas u.c.;
  • atveseļošanās posmā pēc dažādām traumām;
  • pie nervu sistēmas saslimšanām un traumām: piemēram, smadzeņu asinsrites traucējumu (insulta) sekas, bērnu cerebrālā trieka, muguras un galvas smadzeņu traumatisku bojājumu sekas, polineiropātijas u.c.
  • pie sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām: piemēram, atveseļošanās periodā pēc miokarda infarkta un pēc dažādām sirds operācijām;
  • pie elpošanas sistēmas saslimšanām: piemēram, bronhiālā astma, hronisks bronhīts u.c.
  • un daudzos citos gadījumos.
Masāža

Masāžai ir kompleksa ietekme uz cilvēka organismu. Tā uzlabo asins un limfas cirkulāciju, uzlabo vielmaiņu un ādas elasticitāti. Intensīvie masāžas paņēmieni veicina muskuļu atslābināšanos un uzlabo asins cirkulāciju tajos. Paātrinās traumu dzīšanas procesi, uzlabojas saišu un cīpslu stāvoklis.

Būtiska ir masāžas nozīme mugurkaulu saslimšanu ārstēšanā. Masāžas ietekmē uzlabojas mugurkaula kustīgums, samazinās nervu galu un asinsvadu saspiedums.

Kinezioloģiskā teipošana

Teipošana ir speciālo elastīgu saišu līmēšanas metode, kuru veic fizioterapeits. Izmēklēšanas laikā fizioterapeits novērtē pacienta funkcionālo stāvokli un izvēlas piemērotu pacientam teipošanas tehniku. Pacientam uz ādas tiek pielīmēts teips (speciāla lenta), kurš ir elastīgs, gaisa un ūdens caurlaidīgs, ar kuru pacients var sportot, apmeklēt baseinu, ka arī veikt citas aktivitātes no dažām dienām līdz nedēļai. Šo metodi var pielietot gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Kinezioloģisko teipošanu pielieto akūtu un hronisku sāpju gadījumā,
traumu gadījumā, pēcoperācijas periodā pie dažādiem locītavu, saišu bojājumiem, muguras sāpju, nervu bojājumu ārstēšanā, pediatrijā u.c.

Kinezioloģiskās teipošanas efekti:

- sāpju mazināšana

- muskulatūtas tonusa korekcija,

- asinsrites, audu mikrocirkulācijas uzlabošana

- limfātiskās sistēmas aktivizācija,

- locītavu stabilitātes uzlabošana

- iekšējo orgānu darbības uzlabošana.